O mnie

przewodnik turystyczny po trojmiescie

Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Tutaj się urodziłam i dorastałam. Chodziłam do liceum w Gdańsku Wrzeszczu, które przed laty było podstawówką Güntera Grassa. Na studia wyjechałam z Trójmiasta. Studiowałam kulturoznawstwo na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, wspaniałej międzynarodowej uczelni. Jeden semestr spędziłam na Uniwersytecie w Budapeszcie. Dzięki studiom za granicą spotkałam znakomitych wykładowców i studentów z różnych krajów Europy. Kiedy wróciłam do Gdańska, odwiedzali mnie, a ja pokazywałam im moje miasto. Wszyscy byli nim oczarowani. Każdy znalazł w nim coś, co szczególnie przypadło mu do gustu.

Ja także lubię to moje miejsce na ziemi. Szczególnie cenię w Trójmieście to, że bez wyjeżdżania za miasto mogę tu odpocząć. Lubię spacery po lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i brzegiem morza. Chętnie przemierzam te trasy na rowerze.

Lubię jeździć w różne strony świata i podpatrywać, jak jest tam wszystko urządzone. Z podróży takich wracam z głową pełną pomysłów i przemyśleń. Wszak nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą :)

Jestem także tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego